Jak skutecznie leczyć trądzik grudkowo-krostkowy?

Jak skutecznie leczyć trądzik grudkowo-krostkowy?

Trądzik grudkowo-krostkowy jest jednym z rodzaju trądziku pospolitego. I chociaż to choroba znana już jest od wielu lat, to w dalszym ciągu boryka się z nią aż 15% ludzi w naszym kraju. Obecnie coraz częściej zgłaszają się do dermatologów osoby. Które zmagają się z kłopotliwymi wypryskami, wykwitami grudkowymi oraz zaskórnikami. Musimy pamiętać, że cera obciążona trądzikiem grudkowo-krostkowym wymaga odpowiedniego leczenia, a także bardzo dobrej pielęgnacji.

Trądzik grudkowo-krostkowy z powodu na nasilenie występujących zmian klasyfikuje się jako łagodniejszą odmianę trądziku pospolitego. Jest to choroba skóry, która powstaje na skutek stanu zapalnego. Jak sama nazwa wskazuje odmiana tego trądziku objawia się dość nieestetycznymi wykwitami, które przybierają postać wyniosłych czerwonych grudek i krost. Charakterystyczne są tu również pojedyncze zaskórniki, ropniaki czy stwardnienia. Tego typu zmiany występują głównie na twarzy, ale również mogą pojawiać się szyi, klatce piersiowej czy plecach, czyli w takich miejscach, gdzie liczba gruczołów łojowych jest bardzo duża.

Jak leczyć ten rodzaj trądziku?

Podstawą w leczeniu trądziku grudkowo krostkowego zawsze powinna być konsultacja lekarska, która pozwoli na dostosowane właściwego leczenia. Również ważna jest pielęgnacja skóry pozwalająca na całkowite zmniejszenie rozwoju choroby. W walce z trądzikiem lekarz może zaproponować nam kuracje miejscowe bądź ogólne zależne siły nasilenia objawów. W większości przypadków wystarczy stosowanie preparatów miejscowych takich jak antybiotyki, natomiast jeżeli będzie to niewystarczające to równie dobrze sprawdzają się zabiegi w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych.

Oferta gabinetu Medilaser

Gabinet Medilaser proponuje wszystkim swoim klientom innowacyjny oraz bezbolesny zabieg Ellipse, który skutecznie radzi sobie z każdym rodzajem trądziku oraz takimi niedoskonałościami jakimi są blizny czy rozstępy. Doświadczony personel gabinetu podchodzi z pełnym profesjonalizmem do każdego pacjenta. Jeżeli jesteś zainteresowany zabiegiem Ellipse, aby skutecznie zwalczyć niedoskonałości swojej skóry, to zapraszam do zapoznania się z ofertą – leczenie trądziku.