Jak skutecznie poradzić sobie z trądzikiem

Jak skutecznie poradzić sobie z trądzikiem

Trądzik to niestety udręka dla wielu osób, która dotyka ludzi nie patrząc na wiek czy też rodzaj skóry. Na rynku możemy dostać mnóstwo preparatów oraz suplementów, które obiecują zaleczenie tego defektu skóry. Natomiast tak prężny rozwój medycyny estetycznej pozwala na korzystanie ze specjalnych zabiegów, które pozwalają na znaczne zredukowanie trądziku oraz blizn potrądzikowych.

Czym jest trądzik?

Trądzik należy do najczęstszych chorób dermatologicznych. Osoby, które na niego cierpią to przeważnie osoby młode, jednak coraz częściej trądzik dotyka także ludzi po 30 roku życia. Dolegliwość ta powstaje w mieszkach włosowych, w których w wyniku nadmiernego wydzielania łoju dochodzi do zatkania przewodów wyprowadzających sebum, co niestety w konsekwencji przekłada się na liczne stany zapalne na powierzchni skóry. Skóra, która jest zdrowa i prawidłowo funkcjonuje produkuje małe ilości łoju, który prawidłowo ją nawilża oraz natłuszcza. Natomiast nadmiar łoju w połączeniu z martwym naskórkiem skutkuje pojawieniem się bardzo nieestetycznych zaskórników otwartych oraz zamkniętych, a z czasem może dojść również do stanu zapalnego wywołanego bakteriami.

Oferta gabinetu Medilaser

Gabinet Medilaser we Wrocławiu oferuje skuteczne zabiegi przy użyciu innowacyjnego zabiegu Ellipse, który jest bardzo skuteczny w walce z trądzikiem, przebarwieniami oraz pozostałym spektrum problemów skórnych. Jeżeli jesteście zainteresowani, to sprawdźcie ofertę – skuteczne usuwanie trądziku.