Laser - poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Laser – poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

W gabinecie kosmetycznym MediLaser zabiegi z użyciem lasera już od dawna nie ograniczają się do tych, dzięki którym można szybko pozbyć się zbędnego owłosienia. Charakteryzuje je różnorodność dotycząca efektów. Zabiegi te mają jednak także przynajmniej kilka cech wspólnych.

Czy jest się czego bać?

Choć laser we Wrocławiu nie jest zjawiskiem nowym, pierwszy kontakt z nim potrafi rodzić niemałe wątpliwości. Obawy pacjentów dotyczą przede wszystkim bolesności zabiegu. Trudno utrzymywać, że jest on całkowicie bezbolesny, zwłaszcza, że tolerancja na ból jest czynnikiem silnie zindywidualizowanym. Warto jednak pamiętać o tym, że w dobrych gabinetach dba się o komfort pacjenta. Często stosuje się żel o właściwościach przeciwbólowych, pacjent może też w każdej chwili zasygnalizować poczucie dyskomfortu.

Czy nie ma powikłań?

Opieka nad pacjentem nie ogranicza się zwykle do czasu wykonania zabiegu, choć właśnie wtedy poświęca się mu najwięcej uwagi. Trwa także wtedy, gdy zabieg jest już zakończony i polega właśnie na przekazaniu mu zaleceń pozabiegowych. To dzięki nim powikłania zdarzają się niezwykle rzadko.