Laser w kosmetologii i jego specyfika

Laser w kosmetologii i jego specyfika

Jeszcze przed kilkunastu laty o zabiegach laserowych mówiono przede wszystkim jako o nowości zastanawiając się nad tym, czy rzeczywiście są tak nieinwazyjne i skuteczne, jak przekonują o tym ich producenci.

Dziś nie mamy już żadnych wątpliwości, że laser Wrocław dominuje w medycynie estetycznej. Służy przecież nie tylko do pozbywania się nadmiaru owłosienia. Jest nieoceniony także wtedy, gdy marzy się nam zmniejszenie widoczności zmarszczek, dodanie blasku naszej cerze, a nawet – usunięcie blizn. Laser ma też duże sukcesy w rzeźbieniu figury.

Na początku dwudziestego pierwszego wieku nie ma już mowy o takim gabinecie medycyny estetycznej, w której zabrakłoby lasera. Co więcej, często mamy do czynienia z takimi, w których możemy spotkać ich co najmniej kilka. Zasada ich działania jest taka sama, należy jednak mieć świadomość tego, że każdy laser jest wykorzystywany w nieco innym celu. Różnice zwykle dotyczą mocy lasera. W kolejnych zabiegach wykorzystuje się także fale charakteryzujące się zróżnicowaną długością.