Czy depilację laserową to trwałe pozbycie się owłosienia?

Czy depilację laserową to trwałe pozbycie się owłosienia?

Z pomocą łatwo dostępnych metod takich jak maszynka do golenia, depilator elektryczny, plastry z woskiem czy kremy do depilacji można pozbyć się owłosienia, ale tylko na krótki czas, który szacowany jest na kilka dni dla golenia i kilka tygodni dla depilatora. Ponadto zabiegi tego typu coraz częściej powodują zjawisko nadwrażliwości skóry i jej podrażnień bądź alergii. Nierzadko zdarza się też zapalenie mieszków włosowych na podłożu wrastania włosków. Lepiej zaufać bezpiecznej i sprawdzonej metodzie usuwania owłosienia – depilacji laserowej, która pozwala pozbyć się trwale nawet obfitego owłosienia.
Depilacja laserowa to zabieg, który wymaga przygotowania. Odpowiednio przeprowadzony wywiad z pacjentem przed zabiegiem oraz specjalna troska o skórę jest gwarancją skuteczności i bezpieczeństwa zabiegu. Rozmowa z kosmetologiem w gabinecie przesądzi czy istnieją przeciwwskazań do zabiegu. Są nimi: cukrzyca, padaczka, infekcje skóry, ciąża i karmienie piersią, łuszczyca czy rozrusznik serca. Celem konsultacji jest także przedstawienie zaleceń przed zabiegowych. Należy zrezygnować ze stosowania leków fotouczulających: retionoidów, antybiotyków i niektórych ziół. Ważne jest unikanie opalania – na ciemnej skórze zabieg będzie nieefektywny. Ponadto należy nawilżać skórę i unikać zabiegów złuszczających czy depilujących.

Oferta Medilaser we Wrocławiu

Medilaser to profesjonalny gabinet, specjalizujący się w laseroterapii. Nie ma tu przypadkowości w doborze sprzętu, a zatrudniony personel posiada pełne kwalifikacje do wykonywania zabiegów laserowych i olbrzymie doświadczenie w ich przeprowadzaniu. Sprawdź naszą ofertę – trwała depilacja laserowa.